AKTUALNOŚCI

Nowości, promocje  i wydarzenia w firmie MECHANIK. Bądź na bieżąco. Sprawdź!

 • STEINMUR

  STEINMUR

  Najnowszy system ogrodzenia gabionowego. Unikale rozwiązanie konstrukcji gabionu bez widocznych mocowań! Bezkonkurencyjna jakość i trwałość rozwiązania.

 • CORBUSIER

  CORBUSIER

  Absolutna innowacja 2017 ! Nasze najnowsze dzieło. Piękno wyrażone przez prostą i minimalistyczną formę.

 • HORIZEN

  HORIZEN

  Bestseller 2016 ! Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. System będący doskonałą  reakcją na aktualne trendy w architekturze.

 • CREAZEN

  CREAZEN

  Nowość 2017 ! Najnowszy system paneli palisadowych w iście ekologicznym wzornictwie zinspirowanym naturą.

  czytaj więcej

Nasze projekty

Z każdego jesteśmy dumni.

Ogrodzenie panelowe 3D City

Ogrodzenie peronów i torowiska dworca w Koluszkach.

Ogrodzenie panelowe 3D City
Ogrodzenie siatkowe

Ogrodzenie elektrowni fotowoltalicznej w Dargun - Niemcy

Ogrodzenie siatkowe
Ogrodzenie Pantanet

Ogrodzenie Geoparku w Kielcach.

Ogrodzenie Pantanet

PORADY FACHOWCA

Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się przy budowie ogrodzenia.

Andrzej Gniado - ogrodnik
Andrzej Gniado - ogrodnik

Mur wzniesiony z kamieni ustabilizowanych w  wytrzymałych i trwałych matach zgrzewanych pozwala osiągnąć efekt naturalności. Takie ogrodzenie wygląda jak by wyrosło wprost z ziemi. Stosujac różego koloru kamienie oraz materiał moża uzyskać zaskakujace i niepowtarzalne kompozycje.

Agnieszka Stępień - projektant
Agnieszka Stępień - projektant

Ogrodzenie to wizytówka domu, oprócz podstawoej funkcji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa i wyznaczenia granic posiadłości powinno zapewniać właściwe otwarcie domu na otoczenie. Ogrodzenie ażurowe pozwalają wyeksponowac architekturę domu, strefę wejściową oraz zadbany ogród. Stalowe ogrodzenie systemowe do jakich należą ogrodzenia panelowe i siatki mogą być trwałym stelażem dla roślin pnących. Ogrodzenie powinno stanowić z budynkiem spójną kompozycję pod względem formy jak i koloru. W przypadku zastosowania wariantu pełnego ogrodzenia, szczególnie polecam ogrodzenia gabionowe, których monumentalny charakter warto przełamać faurtką, bramą o lekkim rodzaju wypełnieninia.

Wiktor Kozłowski - inspektor nadzoru
Wiktor Kozłowski - inspektor nadzoru

Należy pamiętać, że przepisy prawa zobowiązują inwestora do ogrodzenia ternu budowy, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa osobom postronnym. Prawo budowalne - ustawa z dnia 7 lipca 1994r. nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowe ogrodzenia. Wymagane jest jest jedynie zgłoszenie właściwemu organowi budowy ogrodzeń od strony ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2.20 m. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.